Usuwanie przebarwień

PRZEBARWIENIA: to plamy brązowe o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. po trądzikowe, przebarwienia po słoneczne. Najczęściej dotyczą kobiet.

Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zawłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej – w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają, ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV – tzw fotoblokerów.
 
Do powstania przebarwień przyczyniają się , perfumy, niektóre leki i zioła, kontakt z z roślinami. Przyczyną przebarwień jest również poparzenie słoneczne, zwłaszcza intensywne, mocne opalanie się z słońcu i w solarium. Często powstają w miejscach stanów zapalnych na skórze, głowie przy cerze trądzikowej, skłonnej do wyprysków. Na powstanie przebarwień narażone są również kobiety o jasnej jak i ciemnej karnacji, ale właśnie te ostatnie mają większą skłonność do powstania przebarwień, intensywniejszych i trudniej ustępujących. Przed wybraniem leczenia ocenia się rodzaj i głębokość przebarwień, które ustala się pod lampą Wooda.
 
W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się od jeden do kilku zabiegów. Możliwa jest również terapia łączona, która daje najlepszy efekt. Dodatkowym plusem terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenia jej. Jednocześnie z zabiegami leczenie kontynuuje się w domu przez stosowanie odpowiednich preparatów wybielających.
 
Doboru najbardziej skutecznej metody w danym przypadku dokonuje lekarz, zlecając czasami kosmetyczkom wykonanie lżejszych złuszczeń. Ważnym elementem w walce z przebarwieniami są także zabiegi kosmetyczne, które pozwolą na podtrzymanie efektów, jednocześnie działając profilaktycznie.
 
Pamiętać należy, iż leczenie przebarwień jest długotrwałe i wyklucza korzystanie ze słońca i solarium.
 
Variable Pulser Light TM ponownie przy pomocy żółtej wiązki rozjaśnia zmiany pigmentacyjne i skórne, plamy słoneczne, plamy starcze, plamy wątrobowe

CENNIK - USUWANIE ZMIAN BARWNIKOWYCH

Twarz – pojedyncza zmiana

50 zł

Twarz – rozległe zmiany

 210 zł

Szyja

 150 zł

Dekolt 150 zł
Dłonie 150 zł