Interesujące artykuły - Algi a ciąża

Jest wiele mitów na temat stosowania kosmetyków z algami przez kobiety w ciąży. Możliwe, że wynika to z tego, że kobieta w ciąży nadal jest traktowana, jak osoba chora. Na całym świecie są specjalne programy pielęgnacji dla kobiet w ciąży.

W ciąży wzrasta zapotrzebowanie na jod, więc kosmetyki z algami, które są źródłem jodu, mają bardzo dobroczynny wpływ na skórę. We Francji w pierwszym trymestrze ciąży polecane są suplementy na bazie alg, które dostarczają do organizmu przyszłych matek wit. B9, której nie produkuje ludzki organizm, a która odgrywa ważna rolę w rozwoju płodu.

Ciąża to wspaniały okres w życiu kobiety. Natomiast, przyrost masy ciała oraz zmiany hormonalne narażają skórę na rozstępy i cellulit. Podczas całego okresu ciąży istotne jest zachowanie prawidłowego nawilżenia zarówno twarzy jak i ciała. Nawilżona i ujędrniona skóra lepiej i sprawniej poradzi sobie z zachodzącymi zmianami. W czasie ciąży skóra narażona jest na znaczne rozciągnięcie - w tym okresie wiele kobiet zauważa u siebie pojawiające się rozstępy. Ponieważ walka z rozstępami jest bardzo trudna, konieczna jest wzmożona pielęgnacja skóry. Łatwiej jest zapobiegać pojawieniu się rozstępów niż później zmagać się z ich likwidacją.

Pierwszy trymestr ciąży jest okresem chronionym, dlatego też należy zachować wielką ostrożność i zdać się na doświadczoną kosmetyczkę wybierając zabiegi pielęgnacyjne. Od czwartego miesiąca można rozpocząć pielęgnację ukierunkowaną na profilaktykę przeciw rozstępom i zapobiegającą zaburzeniom krążenia w nogach. 

Kobieta w ciąży może bezpiecznie używać preparaty do pielęgnacji twarzy zawierające ekstrakty z alg. Jeśli chodzi o pielęgnację ciała, to należy tu zachować większą ostrożność. Zazwyczaj, podczas okładów z mikronizowanych alg, niezbędne są koc elektryczny lub kapsuła SPA, żeby osiągnąć maksymalny efekt. Wysoka temperatura pobudza krążenie, co jest niewskazane dla kobiet w ciąży. Dodatkowo, okłady do ciała zawierają dużo wyższe stężenie alg, niż preparaty na twarz.

Pielęgnacja kobiet w ciąży powinna być ukierunkowana na zwiększenie elastyczności skóry i zapobieganie rozstępom.

Firma Thalgo proponuje profesjonalny zabieg ujędrniający i uelastyczniający tkanki skóry dla kobiet od 4-g miesiąca ciąży, dzięki czemu zabezpiecza przed wystąpieniem rozstępów. Zabieg poprawia strukturę tkanek, wygładza powierzchnię skóry ułatwiając wyrównywanie istniejących rozstępów poprzez pobudzenie aktywności komórkowej. Zabieg rozpoczyna się peelingiem całego ciała, który wygładza i nawilża skórę. Następnie wykonuje się delikatny masaż miejsc, narażonych na powstanie rozstępów (brzuch, uda, pośladki, piersi) z wykorzystaniem Stretch Mark Cream – krem przeciw rozstępom, bogaty w elastynę i kolagen pochodzenia morskiego, Centella Asiatica, witaminę E, olej z kiełków pszenicy oraz olej tamanu. Krem ujędrnia i wzmacnia skórę, czyni ją bardziej podatną na rozciąganie (kobiety w ciąży mogą stosować go po pierwszym trymestrze). Po masażu aplikuję się na 20 minut Thalgomince Body Wrap – maskę na bazie alginatu i mikroplanktonu, która doskonale wygładza, nawilża i uelastycznia skórę oraz wzmaga penetrację aktywnych składników do głębszych warstw naskórka. Seria zabiegów doskonale uelastycznia skórę, dzięki czemu ryzyko powstania rozstępów jest zminimalizowane.

Każdy przebieg ciąży dla każdej kobiety jest indywidualny i osobnie traktowany, dlatego chęć stosowania zabiegów powinna być zawsze skonsultowana z lekarzem prowadzącym ciążę, niezależnie od opinii Thalgo. Wykonanie zabiegu na ciało u kobiet w ciąży wymaga zgody lekarza prowadzącego ciążę (w przypadku braku pisemnej zgody, klientka jest zobowiązana do podpisania stosownego oświadczenia o posiadaniu takiej zgody). Bez względu na wszystkie powyższe argumenty personel SPA/Gabinetu zawsze może odmówić wykonania zabiegu, jeżeli uzna to za niebezpieczne dla Klientki, zwłaszcza w takim wyjątkowym stanie.

ŹRÓDŁO: http://thalgo.pl/pl/THALGO_DLA_CIEBIE/KOSMETYKI-_NA_CO_ZWRACAC_UWAGE_SZUKAJAC_KOSMETYKoW_NA_DANY_PROBLEM_/Algi_a_ciaza