Medycyna regeneracyjna - osocze bogatopłytkowe

Być może „wampirzy lifting” brzmi dla Ciebie złowrogo, ale nie masz się czego obawiać. Groźnie będzie jedynie dla Twoich zmarszczek, mało jędrnej skóry, czy blizn. Potocznie „wampirzym liftingiem” nazywany jest właśnie zabieg osoczem bogatopłytkowym. Tym, którzy się na niego zdecydowali kojarzy się już tylko z atrakcyjniejszym wyglądem.

Od czego zaczynamy?

Od pobrania krwi (8-10 ml), która zostanie odwirowana, by wyodrębnić z niej osocze bogatopłytkowe. Tak pozyskany preparat będzie prawdziwym paliwem do pobudzenia skóry do regeneracji. Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem (bo tylko lekarz z doświadczeniem w dziedzinie leczenia i biostymulacji osoczem bogatopłytkowym wykonuje ten zabieg!) bogate w trombocyty osocze jest podawane w wybrany obszar skóry. Najczęściej metodą mezoterapii (za pomocą kaniuli) lub liniowo (wzdłuż zmarszczek).

Cienka igła niektórych może wystraszyć, ale nic nie poczujesz, bo zostanie zastosowany specjalny krem znieczulający. Po zabiegu może (ale nie musi) powstać delikatne zaczerwienienie, które ustąpi po kilku godzinach.

Na wizytę w Salonie Urody zaplanuj około 60 minut. Ilość i rodzaj zabiegów lekarz ustala z pacjentem indywidualnie (w zależności od wieku i potrzeb).

Po zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu widoczne będą po 48 godzinach. Będzie to zaledwie przedsmak tego, co Cię czeka. Po dwóch dniach dopiero rozpoczyna się przebudowa skóry. Osocze bogatopłytkowe dostarcza czynniki wzrostu, które potrzebują trochę czasu, aby pobudzić komórki do regeneracji. Z dnia na dzień skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna, po prostu młodsza. Zwykle efekt zabiegu widoczny jest po dwóch tygodniach.

Osocze bogatopłytkowe jest prawdziwą rewolucją w medycynie estetycznej. Terapia z wykorzystaniem osocza jest praktycznie dla każdego, w każdym wieku, dla alergików, a nawet dla osób z atopową skórą. Warto podkreślić, że rysy twarzy zachowują swój naturalny wygląd, a mięśnie naturalną sprawność. Zabiegi z osoczem mogą być alternatywą dla kwasu hialuronowego lub innych zabiegów inwazyjnych.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Choroby krwi, choroby autoimmunologiczne
  • Ciąża
  • Leczenie antykoagulantami (w tym aspiryna)
  • Choroby nowotworowe
  • Zakażenia skóry
  • Aktywna opryszczka
  • Choroby wirusowe HIV, czynne zakażenie WZW B i C