Depilacja laserowa

Myślisz o depilacji laserowej? To najlepszy moment na rozpoczęcie zabiegów! Gładkie ciało na wiosnę i lato, gwarantowane!

W Salonie Urody Gross mamy do dyspozycji laser diodowy LightSheer® Desire™. To najszybszy, uchodzący za najskuteczniejszy laser depilacyjny na świecie.

Dzięki zastosowaniu, innowacyjnego systemu chłodzenia minimalizuje podrażnienie oraz ryzyko poparzeń, a skóra po depilacji szybko dochodzi do siebie.

LightSheer® Desire™ został przetestowany przez wielu klientów Salonu Urody Gross i opinia jest jednoznaczna- LightSheer® Desire™ to bezkonkurencyjna i najszybsza depilacja zbędnego owłosienia.

Jak działa laser?

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrost (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów, powtarzany w odstępach średnio 4-8 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach ok 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełnie ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznym mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegi depilacja dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka i nie wpływa na funkcje organizmu.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

ciąża * włosy blond, rude, siwe * fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry * bielactwo, łuszczyca, padaczka (względne) * skłonność do przebarwień (względne) * skłonność do bliznowców * aktywne infekcje skóry np.. gronkowiec * rozrusznik serca * nieleczona cukrzyca * Hashimoto.

Czasowe

* świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalaczy, skóra podrażniona,

* terapia doustna retinoidami (Roaccutane),

* terapia lekami i ziołami światło-uwrażliwiającymi,

* terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,

* wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),

* wcześniejsze, niektóre zabiegi dermo-kosmetyczne i chirurgiczne.

DEPILACJA LASEROWA – Przygotowanie do zabiegu

Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco – natłuszczająco – kojące) kilka dni wcześniej.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg – umożliwi to ocenę barwy włosa. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.

Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.

Stosowanie kremów lub maści z Vit A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przez każdym zabiegiem, Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) i innymi sterydami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

Leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (DZIURAWIEE, NAGIETEK, HERBATA FIGURA 1,2) leki psychotropowe ( np. Deprim) wymagają odstawienia 1 tydzień przed zabiegiem.

Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodni po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.

„Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (krem, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazaniem do zabiegi, Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacja w tym miejsc, jest możliwe 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

DEPILACJA LASEROWA - postępowanie po zabiegu

Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,

- nie stosować dezodorantów i antyperspirantów z talkiem typu Etiaxil (jeśli depilacja dotyczy pach),

- stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,

- delikatnie skórę osuszyć, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,

- preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzić po 2 tygodniach od zabiegu.

Insolacja naturalna lub solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrem anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony, najlepiej 50 lub więcej).

Kolejne zabiegi – minimum trzy – należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniach.

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona(najlepiej wieczorem dnia poprzedzającego zabieg), umyta i niczym nie posmarowana.

W celu ogolenia należy użyć zwykłej golarki, natomiast nie należy stosować kremu depilującego, wosku, pęsety ani depilatora wyrywającego włosy, gdyż procedura zabiegu depilacji laserowej wymaga obecności włosa.

Wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone - w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia.


 


 


 

Presoterapia
Presoterapia działa jak drenaż limfatyczny. Redukuje cellulit, stymuluje naturalną detoksykację, daje poczucie lekkości.  Zabiegi pobudzają układ limfatyczny, wpływając na lepsze natlenienie tkanek, oczyszczanie organizmu z toksyn oraz eliminację zastojów i obrzęków....
Arosha - bandażowanie ciała
Bandaże Arosha programy antycellulitowe Ekspresowe Programy Arosha to gotowe procedury zabiegowe opracowane we współpracy z ekspertami z najlepszych gabinetów kosmetycznych z całego świata. Odpowiednio dobrane składniki aktywnie wnikają szybko w głębokie warstwy...
Zamykanie naczynek
NOWY LASER DO ZAMYKANIA NACZYNEK NA TWARZY I NOGACH! NOWOŚĆ w Salonie Urody Gross-wysokiej klasy laser medyczny Ascepion Quadro Pro Yellow do skutecznego, bezpiecznego zamykania naczynek na całym ciele. Duża moc lasera gwarantuje skuteczność a europejskie certyfikaty bezpieczeństwo. Laser...
Permanentna korekta brwi
Łuk brwiowy w idealnym wydaniu   Ombre, metodą piórkową czy hybrydową? Teraz masz wybór! Wszystko po to, by Twoje brwi były doskonałością samą w sobie. Tym bardziej, że znamy sposób na długotrwałe piękno. Trend w kosmetologii się nie zmienia –...
ABC depilacji
ABC depilacji Zbędne włosy są tematem, który dotyczy każdej z nas, w każdym wieku . Przyznacie, że ciemne włosy są krępujące, więc…. czas się ich pozbyć. Skutecznie! Młode kobiety - a także panie, którym po prostu się spieszy - często wybierają doraźne,...
Fala radiowa RF- termolifting twarzy
NOWOŚĆ Zabieg z użyciem fal radiowych RF to jedna z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod znanych współczesnej kosmetologii, która w sposób wybitny wygładza i ujędrnia skórę. Głowica urządzenia emitujące wiązkę fali radiowej, przenika w głąb...
Mezoterapia mikroigłowa - zobacz film
Sezon koktajlowy jest oficjalnie rozpoczęty. Bombę substancji odżywczych teraz można zamówić nie tylko w restauracji, ale… w salonie kosmetycznym. Adres zamówienia? Głębokie warstwy skóry. Postać? Skoncentrowany koktajl. Sposób podania? Stymulacja...