Terapie osoczem bogatopłytkowym

Najskuteczniejsze terapie osoczem bogatopłytkowym

Wiek nie ma znaczenia. Każdy czas jest dobry na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Dlaczego? Bo pobudzenie tkanek do samoregeneracji przynosi tylko pozytywne efekty – delikatnego liftingu, poprawę jędrności, kolorytu, redukcję blizn czy zmarszczek.

Odmładzanie i rewitalizacja osoczem

Skoro to czytasz, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę z upływającego czasu
i zmian zachodzących w Twoim wyglądzie. Musisz wiedzieć, że starzenie się skóry jest naturalnym procesem. Dzisiaj medycyna estetyczna stwarza możliwość „oszukania czasu”, więc dlaczego nie skorzystać?

Odmładzanie osoczem bogatopłytkowym polecane jest osobom w każdym wieku (kobietom i mężczyznom) u których widoczne są zwiotczenie skóry i owalu twarzy, zmarszczki albo głębokie pory lub brak promiennego, młodzieńczego wyglądu. Wstrzykiwanie osocza następuje gęsto i na różnej głębokości, aby maksymalnie pobudzić wszystkie tkanki. W ten sposób najczęściej wykonywane są zabiegi na twarz, szyję, dekolt i dłonie. Po kilku tygodniach od zabiegu skóra staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna. Twarz jest rozjaśniona i wypoczęta.

W zależności od indywidualnych potrzeb zaleca się od 1-2 zabiegów na 12 miesięcy do 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 3-4 tygodniowych. Osocze bogatopłytkowe z powodzeniem wykorzystywane jest także jako uzupełnienie innych metod odmładzania i rewitalizacji (np.: peelingów czy laserowego fotoodmładzania).

Szyja, dekolt i dłonie

Mówi się, że po dłoniach poznasz wiek kobiety… Dokładnie tak, lecz wiele pań wciąż zapomina o tym fakcie. Podobnie jak o codziennym dbaniu o delikatną skórę na szyi czy dekolcie. Tutaj efekty starzenia mogą pojawiać się już około 25 roku życia. Dlatego warto uważnie spojrzeć w lustro, może to właśnie te partie ciała wymagają wsparcia dobroczynnego działania osocza bogatopłytkowego? Na szyję, dekolt i dłoni szczególnie polecane są zabiegi mezoterapii.

Opóźnienie procesu starzenia

Nawet jeśli dzisiaj nie widać u Ciebie widocznych objawów starzenia skóry, nie oznacza to wcale, że świeżość i młodość zachowasz na długie lata. Niestety, proces ten zaczyna zachodzić już nawet u dwudziestolatków. Oprócz naturalnych czynników na starzenie wpływ ma m.in. nasz styl życia (np. aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, odpowiednia ilość snu), promieniowanie ultrafioletowe czy odziedziczone po rodzicach geny.

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym to bezpieczny sposób na podtrzymanie naturalnej zdolności do regeneracji naszych komórek. Profilaktyczny zabieg, na przykład raz do roku (o ile lekarz nie zaleci inaczej), pozwoli skórze na zachowanie naturalnej witalności, świeżości i wypoczętego wyglądu. Skóra dłużej pozostanie jędrna, napięta, elastyczna, grubsza i zachowa swój naturalny koloryt.

Na koloryt skóry powinny zwrócić uwagę osoby palące długo i dużo papierosów, szczególnie paniom „szara skóra” (skóra palacza) dodaje lat. Po zabiegu cera odzyska zdrowy wygląd, po około 2 tygodniach będzie widocznie odświeżona.

Redukcja blizn po trądziku i nie tylko

Zwykle do salonu urody czy gabinetu kosmetycznego trafiają osoby, których blizny potrądzikowe osiągnęły już ostateczną formę. Warto wiedzieć, że świeże blizny (czerwone lub różowe) szybciej zareagują na osocze. Wstrzyknięcia preparatu w odpowiednie miejsca spowodują pobudzenie biostymulacji komórek, a co za tym idzie wytwarzanie nowego kolagenu. Kuracja osoczem pozwoli na stymulację procesów regeneracyjnych skóry oraz wypełnianie blizn dzięki czemu stają się one mniej widoczne.

Bardzo istotna jest świadomość rodzaju blizn (świeżych lub w ostatecznej formie), bo od tego uzależniony będzie czas terapii osoczem. Warto wiedzieć, że blizna osiąga swój ostateczny wygląd dopiero po roku od jej powstania. Z grubej, twardej i czerwonej staje się miękką i bladą, dlatego w niektórych przypadkach wskazane będzie skorzystanie także z innych zabiegów medycyny estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe z powodzeniem wykorzystywane jest także w niwelowaniu blizn pooparzeniowych, pourazowych czy pooperacyjnych. Zabieg może być wykorzystywany na każdej partii ciała - najczęściej na twarzy, brzuchu, rękach i nogach. Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia co do czasu terapii i częstotliwości zabiegów.

Zmniejszenie rozstępów skóry

Rozstępy są rodzajem zanikowych blizn. Najczęściej pojawią na piersiach, brzuchu, udach, w mężczyzn także na plecach. Rozstępy powstają poprzez nadmierne rozciąganie skóry, to nic innego jak „pęknięcia” sieci włókien kolagenowych.

Najtrudniej pozbyć się tych białych rozstępów, świeże (czerwone, sine lub różowe) doskonale nadają się do terapii osoczem bogatopłytkowym. Pobudzona do regeneracji skóra, po serii zabiegów, stanie się bardziej jędrna i elastyczna,
a rozstępy węższe, płytsze i jaśniejsze. W przypadku białych rozstępów efekt może być umiarkowany. Szerokie rozstępy na wiotkiej skórze mogą wymagać dłuższej terapii osoczem, często wspomaganej także laseroterapią.

Naturalne wypełnienie zmarszczek

Osocze boagatopłytkowe stało się alternatywą dla kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej. Z prostej przyczyny – wiele osób stawia na naturalny wygląd, bez efektu „maski”. Na korzyść zabiegu osoczem przemawia jeszcze fakt, że mogą z niego korzystać osoby z alergią.

Zmarszczki mimiczne, szczególnie „kurze łapki”, nie ominą chyba nikogo, dlatego ostrzykiwanie wzdłuż linii zmarszczek pozwoli na ich delikatne (naturalne) wypełnienie. Silnie działające na tkanki czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym spowodują, że po około dwóch tygodniach fałdy będą spłycone, a skóra bardziej nawilżona.

Istotna jest świadomość procesu terapii osoczem, bo w wielu przypadkach jedna wizyta w salonie urody to będzie zdecydowanie za mało. Warto przygotować się na to, że po wstrzykiwaniu osocza mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia (jak po ugryzieniu komarów), dlatego po wizycie w salonie urody lepiej nie planować żadnych oficjalnych spotkań. Zaczerwienienie zniknie już następnego dnia.

Leczenie łysienia u kobiet i mężczyzn

Najczęściej skłonność do łysienia uwarunkowana jest genetycznie - bywa, że z czasem u mężczyzna na czole pojawiają się zakola, a na szczycie głowy i skroniach wyrasta coraz mniej włosów. Jednak przyczyną łysienia może być także m.in. odchudzanie, choroba, leczenie hormonalne czy stres.

W każdym przypadku lekarz wykona ostrzykiwania preparatem z osoczem
w zmienione miejsca. W zależności od wieku i nasilenia problemu zaleci ilość wizyt w salonie urody. Warto poczekać kilka tygodni, bo dzięki terapii osoczem poprawi się grubość i gęstość włosów. Nastąpi szybsze odrastanie włosów, a ich wypadanie stopniowo zacznie się zmniejszać. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pobudza cebulki do wytwarzania nowych włosów i daje efekt włosa lepszej jakości. Poprawia ukrwienie skóry głowy.

Najczęściej zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów powtarzanych co 1-2 miesiące, jednak każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Bywa, że poprzez terapię osoczem proces łysienia u mężczyzn można zatrzymać, a czasami nawet odwrócić. Wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta i czasu rozpoczęcia leczenia. Można stosować tę metodę profilaktycznie przeciw wypadaniu włosów.

Warto podkreślić jakość i bezpieczeństwo wszystkich zabiegów wykonywanych osoczem bogatopłytkowym. To preparat uzyskiwany z krwi pacjenta, więc nie ma mowy o żadnej reakcji uczuleniowej, nie ma ryzyka powikłań, nietolerancji, reakcji alergicznych czy immunologicznych.