Osocze a łysienie

Osocze bogatopłytkowe sposobem na męskie łysienie

Gęsta włosy są dla ciebie symbolem młodości, a zakola odbierają pewność siebie? Zapytaj lekarza medycyny regeneracyjnej o terapię osoczem bogatopłytkowym – najnowszy, a jednocześnie skuteczny i bezpieczny, trend medycyny estetycznej.

Bywa, że poprzez terapię osoczem proces łysienia u mężczyzn można zatrzymać, a czasami nawet odwrócić. O to właśnie ci chodzi? Musisz jednak wiedzieć, że wszystko zależy od indywidualnych cech pacjenta i czasu rozpoczęcia leczenia. A skoro czas ma znaczenie to warto działać już teraz, gdy pojawiają się zakola czy przerzedzenie fryzury.

- Najczęściej proces łysienia u mężczyzn rozpoczyna się około 20 roku życia, zwykle uwarunkowany jest genetycznie – mówi lekarz medycyny regeneracyjnej Gniewosław Zieliński, wykonujący w Salonie Urody Gross zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. – Każdego pacjenta traktuję indywidualnie, na ogół zalecam wykonanie 3 do 6 zabiegów co 3 tygodnie.

Na czym polega fenomen osocza bogatopłytkowego? Nie powoduje reakcji uczuleniowych i pozwala uzyskać wysokie efekty. Musisz wiedzieć, że osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta( czyli twojej), która musi zostać odwirowana - wszystko po to, by osocze odłączyć od krwinek białych i czerwonych. Tylko w ten sposób uzyskany preparat pobudzi mieszki włosowe do aktywności, co w efekcie przyczyni się do odrastania nowych włosów – mocnych i bardziej gęstych.

- Na efekty kuracji trzeba poczekać około 3 miesiące – wyjaśnia lekarz Gniewosław Zieliński. - Podczas zabiegu ostrzykuję obszary objęte największym przerzedzeniem, aby czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudziły komórki macierzyste mieszków włosowych do aktywności. Doskonałe efekty widoczne są u mężczyzn, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków.

Można stosować szampony, preparaty do wcierania czy tabletki na porost włosów. Można też umówić się na konsultację w Salonie Urody Gross do lekarza i poznać możliwości leczenia osoczem bogatopłytkowym. Bo mądrej głowy włos… się trzyma!

Wizytę zarezerwujesz pod nr. tel. 55 236 22 88