Medycyna regeneracyjna

Wraz z rozwojem Gross Salon Urody wprowadziliśmy zabiegi medycyny regeneracyjnej. Do naszej grupy specjalistów dołączył lek. Gniewosław Zieliński. Lista zabiegów będzie rozwijana, już dziś mogą Państwo skorzystać z zabiegów z osoczem bogatopłytkowym. 

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Wiesz, że piękno jest w Tobie? I to dosłownie. Mowa o osoczu bogatopłytkowym wykorzystywanym w zabiegach medycyny estetycznej. Z krwi pacjentki / pacjenta pozyskiwane jest osocze, które w zależności od potrzeb: odmładza, ujędrnia, wypełnia zmarszczki, usuwa worki i cienie pod oczami, przyspiesza gojenie ran i wygładza blizny potrądzikowe. Tego właśnie potrzebujesz? Poznaj szczegóły!

Osocze bogatopłytkowe jest najbardziej zaawansowanym trendem w medycynie estetycznej. Nie powoduje reakcji uczuleniowych i pozwala uzyskać wysokie efekty. Najprościej rzecz ujmując: to terapia z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i stymulacji komórek macierzystych skóry. A wszystkie te dobroczynne składniki znajdują się w naszej krwi.

Nasze ciało to chyba najbardziej złożony, ale także najwspanialszy organizm na ziemi. Dlaczego? Bo sam potrafi się regenerować. Każdy z nas ma w sobie komórki regeneracyjne, które mają zdolność naprawiania i odtwarzania zużytych tkanek. Komórki regeneracyjne mają ciekawą zdolność komunikowania się z innymi komórkami naszego ciała i rozpoznawania ich potrzeb. Pobudzają je do prac naprawczych, a co za tym idzie do odmłodzenia. Wszystko to dzieje się dzięki wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Aby je uzyskać krew pacjenta trzeba odwirować w specjalnej probówce. Osocze zostaje odłączone (odwirowane) od krwinek białych i czerwonych, a uzyskany w ten sposób preparat zawiera zagęszczone aktywne trombocyty – to właśnie one przyspieszają regenerację komórek.

Osocze bogatopłytkowe, czyli PRP (Platelet Rich Plasma) jest swoistym koncentratem płytek krwi. Podane w odpowiednim miejscu pobudzi komórki skóry do odnowy. Tak, tak. Jest to dokładnie odwrotność procesu starzenia się komórek. Aż chce się zapytać: jak to możliwe? Zawarte w osoczu czynniki wzrostu pobudzą komórki macierzyste i wspomogą tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz przyczynią się do wzrostu produkcji kolagenu. Bo kolagen jest nam bardzo potrzebny – odpowiada za jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry. Wiesz przecież, że gdy z wiekiem spada produkcja kolagenu skóra staje się mniej elastyczna
i sprężysta oraz pojawiają się zmarszczki. Zabieg podania osocza bogatopłytkowego poprawia elastyczność, napięcie (lifting) i gęstość skóry. Fałdy i zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra jest lepiej ukrwiona i odżywiona.

Czynnikami wzrostu wchodzącymi w skład osocza bogatopłytkowego są:

 • TGF mający na celu pobudzenie syntezy DNA, różnicowanie i namnażanie komórek w tym pobudzanie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny;
 • PDGF pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej;
 • EFG ma za zadanie namnażać i rożnicować keratynocyty;
 • VEGF pobudza mikrokrążenie w skórze;
 • Witaminy oraz enzymy oksydacyjne chroniące przed wolnymi rodnikami;
 • Czynniki wzrostu mobilizują komórki macierzyste w skórze.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w medycynie estetycznej w sytuacjach:

 • Rewitalizacja skóry twarzy, podbródka, szyi, dekoltu oraz dłoni;
 • Poprawa kolorytu np. skóry szarej (u palaczy);
 • Profilatyka przeciwstarzeniowa skóry;
 • Regeneracja skóry po zabiegach kosmetologicznych, dermatologicznych i medycyny estetycznej w tym zabiegach z użyciem lasera i plazmy;
 • Korekcja zmarszczek;
 • Zmniejszenie blizn potrądzikowych, trądziku i blizn;
 • Zmniejszenie rozstępów;
 • Zapobieganie lub odwracanie procesu łysienia, nadmiernego wypadania i osłabiania włosów.