Podologia - zdrowe stopy

Podologia to nowa dziedzina medycyny zajmująca się specjalistyczną pielęgnacją zmian skórnych w obrębie stóp. Podologiem może być kosmetolog specjalizujący się w zmianach patologicznych kończyn dolnych.

Wrastające paznokcie, nadmierne zrogowaciała płytka, brodawki czy paznokcie grzybicze to bardzo poważne problemy wielu osób. Odciski, modzele i pękające pięty, to pozornie błahe zmiany ale są zmorą wielu osób w każdym wieku. Jedyną metodą na przywrócenie zdrowia stopom, jest zrozumienie przyczyn powstawania bolesnych zmian, ich eliminacja, profilaktyka i prawidłowa pielęgnacja. Problemy ze stopami może mieć każdy. Pacjentami są dzieci, kobiety i mężczyźni w każdym wieku.

Gabinet podologiczny to miejsce gdzie zupełnie inaczej ocenia się stopę i zmiany na niej. Pielęgnacja podologiczna to nie pedicure kosmetyczny. W trakcie zabiegu podologicznego oceniamy zmiany i stopień ich zaawansowania. Specjalista dobiera najlepszą metodę usunięcia zmian i udziela pacjentowi szczegółowych informacji dotyczącej dalszej pielęgnacji. Podolog jest w stanie już w trakcie pierwszej wizyty ulżyć w bólu pacjentowi np. z dużym odciskiem czy wrastającym paznokciem. Pacjent z problematycznymi stopami wymaga bardzo fachowej i doświadczonej opieki. Zabieg musi być wykonany przy użyciu specjalistycznego sprzętu z zachowaniem najwyższych higienicznych środków ostrożności.

CENNIK USŁUG PODOLOGICZNYCH

Konsultacja podologiczna 

40 zł

Pedicure leczniczy - dla osób z problemami zmian skóry i paznokci 

90 - 130 zł
Leczenie stanów zapalnych przy paznokciach - tamponada  32 - 38 zł
Korekta wrastającego paznokcia - rurka protekcyjna  30 zł
Korekta wrastającego paznokcia - klamra VHO trzyczęściowa  150 zł
Korekta wrastającego paznokcia - klamra B/S  75 zł
Pielęgnacja pękających pięt - wygładzenie skóry pięt, nałożenie maski odżywczej  30 - 50 zł
Rekonstrukcja paznokci grzybiczych 30 - 50 zł
Zabieg parafinowy na stopy 40 zł
Ortezy silikonowe  5 - 25 zł
Odciski, modzele 40 - 60 zł
Usuwanie brodawek 45 - 60 zł

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy