Zabiegi specjalistyczne

FOTOODMŁADZANIE

Zabiegi odmładzania skóry - VPL emituje wiązkę żółtego światła które na odpowiedniej głębokości pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, wygładzając zmarszczki, zmniejszając rozszerzone pory, wyrównując napięcie i koloryt skóry. To intensywnie odmładzający zabieg dla skór po 30 roku życia.


TRWAŁA REDUKCJA OWŁOSIENIA

Variable Pulser Light TM emituje wiązkę czerwonego światła a te jest absorbowane przez melaninę zawarta we włosach. Włos podgrzewany jest do temperatury, która hamuje jego wzrost i niszczy zdolność mieszka włosowego do regeneracji. Technologia VPL umożliwia przeprowadzenie efektywnych zabiegów usuwania owłosienia u osób z różnym fototypem skóry (skóra jasna i ciemna) i różną strukturą włosów (włosy ciemne i jasne, cienki i grube) w zakresie szerszym, niż to było dotychczas możliwe.


ZAMYKANIE NACZYNEK, ŁAGODZENIE RÓMIENIA

W zabiegach dla skór naczyniowych VPL także emituje wiązkę żółtego światła, które działa na hemoglobinę - składnik krwi. Dzięki termicznemu działaniu na ścianki naczynia krwionośnego dochodzi do jego zamknięcia. VPL zamyka wiele rodzajów naczyń: powierzchniowe zmiany naczyniowe, naczyniaki gwieździste, teleangiektazje - rozszerzone naczynia włosowate które przeświecają przez naskórek, najczęściej pojedyncze na skrzydełkach nosa, przegrodzie nosowej, policzkach


ŁAGODZENIE OBJAWÓW TRĄDZIKA RÓŻOWATEGO

VPL stymuluje uwalnianie tlenu w skórze, redukując bakterie beztlenowe odpowiedzialne często za stan zapalny w tej wyjątkowo przykrej chorobie skóry. Zabieg z wykorzystaniem intensywnego światła powoduje aktywację kolagenu, odblokowanie porów skóry, zanikanie uporczywego rumienia, a z czasem, objawy trądziku różowatego cofają się.


USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zawłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej – w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne, ciemniejsze i to właśnie one nie tylko przeszkadzają, ale też postarzają. Niestety aby zlikwidować je należy zadbać o to już jesienią i zimą, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV – tzw fotoblokerów. Variable Pulser Light TM ponownie przy pomocy żółtej wiązki rozjaśnia zmiany pigmentacyjne i skórne, plamy słoneczne, plamy starcze, plamy wątrobowe.


ŁAGODZENIE AKTYWNEGO TRĄDZIKU

Niebieska wiązka światła VPL to ratunek dla osób zmagających się z aktywnym trądzikiem. VPL działa głęboko antyseptycznie, czyli dezynfekująco na stany ropne, a widoczny proces leczenia daje się zaobserwować z zabiegu na zabieg. Niebieskie światło stymuluje uwalnianie tlenu w skórze, redukując bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie zmian zapalnych. Wiązka światła działa na stany ropne docierając aż do kanału, czyli do źródła powstawania zmian skórnych. Jednocześnie następuje aktywacja produkcji kolagenu, odblokowanie porów i wygładzenie skóry. Jednak w przypadku leczenia trądziku środkami farmakologicznymi pod okiem dermatologa, lekarz musi wyrazić zgodę na zabieg


MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Urządzenie ExcellDerm stosowane w medycynie i kosmetologii estetycznej. Działa na poziomie komórkowym dając  rezultaty takie jak mezoterapia igłowa. W ExcellDerm rewolucyjna technika N.T.M.R. transportuje aktywne składniki i leki do wnętrza skóry pokonując nawet warstwę rogową naskórka. Bez użycia igły, bez bólu przy pomocy fal radiowych osiągamy wyjątkową skuteczność i niezawodność. Po zabiegach z wykorzystaniem systemu elektroporacyjnego.  Excellderm- N.T.M.R. nie ma skutków ubocznych i może być wykorzystywane w różnych zabiegach terapeutycznych.  Do zabiegów  systemem N.T.M.R. używa się leków i składników aktywnych dostępnych tylko lekarzom. Wykonanie samego zabiegu poprzedzone jest konsultacją lekarską  w trakcie której lekarz medycyny estetycznej zaleca dawki i rodzaj preparatów tworząc koktajl przeznaczony tylko dla konkretnego pacjenta.


CRYOLIFT - NATURALNY LIFTING

Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia w skórze. Szybkie oziębienie danej okolicy wywołuje paradoksalny ruch naczyń krwionośnych. Mechanizm ten polega na szybkim skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych. Wywołuje się w ten sposób efekt pompujący. Zjawisko to jest określane mianem paradoksu naczynioruchowego. Aktywuje się mikrokrążenie w skórze, a tym samym ułatwia lepsze dotlenienie komórek skóry. Dotleniona komórka optymalnie zużywa swoje rezerwy energetyczne. Poza lepszą penetracją składników aktywnych, uzyskuje się także polepszenia funkcjonowania komórek skóry. Zabieg Cryolift przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry bez względu na wiek a najlepiej widoczne efekty obserwujemy przy skórach zwiotczałych i zmęczonych.